O nas

Jak to się ZACZĘŁO

Nazywam się Elżbieta Wysoczańska, od małego  kochałam pracę w ogrodzie, jako małe dziecko uwielbiałam chodzić po dużym skalniaku i wtykać rojniki w każde wolne miejsce między kamieniami, a dzień zaczynałam chodząc po ogrodzie i sprawdzając czy może jakiś nowy kwiatek się pojawił. 
Studiowałam ogrodnictwo na UP we Wrocławiu i UP w Poznaniu i już wtedy zajmowałam się projektowaniem i realizacją ogrodów.
Nie bojąc się ciężkiej pracy ogrodniczej wraz z mężem Stanisławem zajmowaliśmy się kształtowaniem terenów zieleni i pielęgnacją ogrodów. Swoje usługi świadczyliśmy w Polsce i Czechach. 
Specjalnością naszej firmy były ogrody bylinowo trawiaste. Jednak na rynku w tym czasie brak było dobrej jakości bylin i traw ozdobnych. To nakłoniło nas  w 2011 r.  do rozpoczęcia produkcji bylin i traw na potrzeby ogrodów, które wykonywaliśmy. Z biegiem lat produkcja szkółkarska rozrosła się na tyle, że w 2018 r. została podjęta decyzja żeby zakończyć świadczenie usług ogrodniczych na rzecz rozwijającej się szkółki. 
Wysoczańscy Szkółka Bylin i Traw Ozdobnych do 2021 r. mieściła się w Jenkowicach k. Oleśnicy. 

Rozplenica Wysoczańscy szkółka roślin

Obecnie

W 2022 r. został otwarty punkt sprzedaży roślin w Jakubowicach k. Niemodlina. We wrześniu 2022 r. został zamknięty punkt sprzedaży roślin w Jenkowicach. Od 2024 r. produkcja roślin została przeniesiona do Jakubowic. 

Oferta

Specjalnością naszej szkółki są byliny i trawy ozdobne. 
W swojej ofercie posiadamy 70 odmian traw ozdobnych i turzyc. Dostępne są m.in. Miskanty chińskie, Miskanty olbrzymie, Rozplenice Japońskie, Trzcinniki ostrokwiatowe, Prosa rózgowate, Śmiałki darniowe, Molinie, Kostrzewy, Seslerie, Palczatki, Chasmantium, Stipa, Hakonechloa oraz Turzyce. 
Posiadamy 250 odmian bylin na różne stanowiska. Na miejsca słoneczne i półcieniste jeżówki, liliowce, przetaczniki, rudbekie, liatry kłosowe, żurawki, phloxy, szałwie omszone, kocimiętki, krwawniki, pysznogłówki chaber górski i inne. Na miejsca cieniste i półsłoneczne tawułki, hosty, języczki, żurawki, astrantie, świecznice, rodgersje i inne.
Produkujemy różnego rodzaju krzewy ozdobne min. Hortensje: bukietowe, krzewiaste, ogrodowe; Azalie japońskie, Buddleja dawida, Krzewuszki i wiele innych.  Dostępne są także winorośla, borówki amerykańskie.
Od 2022 r. mamy w swojej ofercie rośliny jednoroczne i chryzantemy.
Od początku produkcji roślin  nasze rośliny oraz proces produkcji znajduje się pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Jesteśmy Producentem Profesjonalnym wydajemy Plant Passport na produkowane przez nas rośliny.
Akceptujemy karty płatnicze.  Na miejscu znajduje się duży parking.  
Zapraszamy
inż. Elżbieta i Stanisław Wysoczańscy